Inauguracja roku akademickiego 2023/24

 

Po raz 24 w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zainaugurowano nowy rok akademicki. To była wyjątkowa uroczystość, podczas której tytuł doktora honoris causa otrzymał Aleksander Kwaśniewski, Prezydent RP w latach 1995-2005. „Nie dzielił, ale łączył. Nie inicjował sporów, ale był w nich arbitrem, łagodził je” – mówił o doktorze honorowym w laudacji prof. Jan Widacki.

Wygłaszając wykład inauguracyjny Aleksander Kwaśniewski zwrócił się do zebranych: „Rozpoczynamy dziś nowy rok akademicki. Kończyć go będziemy sesją letnią, która tradycyjnie wypadnie w czerwcu. Pozwolę sobie przypomnieć, że 4 czerwca 2024 minie trzydzieści pięć lat od pamiętnych wyborów z 1989 roku. Nie zmarnowaliśmy tych lat. Nie zmarnujmy kolejnych. Wierzę, że pokolenie, które dziś studiuje, godnie nas zastąpi w tej ponadtysiącletniej sztafecie państwa i narodu polskiego. Tego nam wszystkim serdecznie życzę. Gaude, Mater Polonia! Gaude, Mater Akademia!”

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na dole strony.

Adresy i życzenia z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego nadesłane na ręce JM Rektora Krakowskej Akademii prof. Klemensa Budzowskiego